Ve fabrice došlo k těžkému úrazu. Jde již o několikátý případ v této zahraniční firmě!

Dnes dopoledne došlo ve fabrice společnosti Borgers ve Volduchách k vážnému úrazu. Muže tam stlačil lis natolik, že mu amputoval ruku. Jak se nám povedlo zjistit, jde tak již o druhý úraz v poslední době, který se stal ve fabrice této zahraniční společnosti. Přibližně před dvěma týdny totiž došlo k podobnému úrazu také v rokycanské fabrice této společnosti. Tam pro změnu lis těžce zranil jiného muže, kterému skřípl nohy. Muže musel tehdy transportovat vrtulník do traumacentra.

zraněná ruka, morguefile.comFoto: Ilustrační, morguegfile.com

Co bylo příčinou tohoto úrazu, musí nyní zjistit odborníci a vyšetřovatelé. Podle všeho muž utrpěl tak vážná zranění, že nejspíše o ruku zcela přijde. Zranění totiž byla podle našich informací totálně devastující. Může tak za zvýšeným počtem pracovních úrazů stát třeba také nepozornost, k níž může docházet vlivem nutného plnění norem a většího spěchu? To musí zjistit až vyšetřování.

Není totiž vůbec žádným tajemstvím, že v českých fabrikách, které jsou mnohdy v rukách zahraničních majitelů, často dochází k vytváření tlaku na tamní zaměstnance, jehož cílem je zajištění vyšší výkonnosti a plnění stanovených norem.

V případě této zahraniční fabriky došlo v poslední době k několika událostem. V nedávné době se totiž v případě hrádecké pobočky dokonce stávkovalo (článek zde). V jiné pobočce, konkrétně rokycanské, před nedávnem dokonce také již hořelo.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat