Víkend v Plzni: Povalující se opilci na chodnících a rvačka s ochrankou

O uplynulém víkendu měli plzeňští městští strážníci plné ruce práce. Jejich služba začala již v pátek v noci, kdy sbírali opilce, který to přehnal s alkoholem. V neděli pak sbírali muže, který si pod vlivem přemíry alkoholu ustlal mezi auty. Aby toho nebylo však málo, strážníci museli navíc řešit také konflikt mezi ochrankou jednoho z plzeňských podniků a tamním hostem.

povalující se opilec, mpplzen.czFoto: Ilustrační, MP Plzeň

„V půl jedenácté v noci vyrazila hlídka na tramvajovou zastávku v centru města. Přemíru alkoholu v těle tu nezvládl jednačtyřicetiletý muž z Kašperských Hor. Když ho strážníci oslovili, aby zjistili, zda je zdravotně v pořádku, dostalo se jim dost nesrozumitelné odpovědi. Alkohol ho natolik zmohl, že nebyl schopný vstát a odejít. Proto byl převezen na záchytku, kde se prospal do střízlivosti. Do tohoto lékařského zařízení předali strážníci v neděli ráno také jednapadesátiletého muže z Tachova, který si ustlal na Borech mezi zaparkovanými vozidly. Ležel na chodníku u zadní části jednoho z aut a spal. Byl pomočený, pozvracený a tak opilý, že nemohl ani srozumitelně mluvit. Dechovou zkoušku se u něj nepodařilo i přes veškerou snahu provést. Třetí návštěvník protialkoholní záchytné stanice se na ní dostal v neděli v podvečer poté, co ho hlídka městské policie sbírala opilého z chodníku ve Spojovací ulici,“  popsala zásah u opilců mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Podle jejích informací to ovšem nebyly jediné zásahy, u nichž strážníci museli zasahovat. V pátek v noci musela hlídka řešit i zmatenou sedmatřicetiletou ženu z Mariánských Lázní, která běhala po silnici jak smyslů zbavená.

„V pátek v noci byla městská policie upozorněna občanem na chování mladé ženy, která v Palackého ulici zmateně pobíhala po vozovce. Dost neobvyklé bylo pak její vysvětlení chování strážníkům na místě. Tvrdila, že má problém s vozidly Taxi stojícími na tramvajových kolejích, protože ohrožují bezpečnost a plynulost provozu. Při ověřování její totožnosti v policejních evidencích vyšlo najevo, že na předání sedmatřicetileté ženy pocházející z Mariánských Lázní má právní zájem PČR,“   doplnila Pužmanová.

Strážníci však neměli o dramatické situace nouzi. Již v noci z pátku na sobotu museli řešit potyčku mezi opilým hostem jednoho z plzeňských podniků a tamní ochrankou.

„Osmatřicetiletý návštěvník akce se měl dostat do konfliktu s pracovníky pořadatelské služby potom, co se choval dost vulgárně a agresivně. Nereagoval údajně vůbec na jejich žádost, aby uklidnil své chování. Následně došlo i na fyzickou potyčku. Do již vzniklého konfliktu se navíc připletl další z návštěvníků, který udeřil jednoho z pořadatelů pěstí do obličeje. Celá vyhrocující situace vyvrcholila zalehnutím prvního z agresorů. V ten moment dorazila i hlídka strážníků – právě včas. Agresivní muž, vzpouzející se na zemi, si záhy začal stěžovat, že se mu špatně dýchá a začal upadat do bezvědomí. Strážníci mu poskytli neodkladnou pomoc. Zaklonili muži hlavu, aby mu uvolnili dýchací cesty a zvedli mu nohy do výšky. Ten téměř okamžitě nabyl vědomí. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která si muže převzala následně do své péče. Ještě v sanitním voze se muž podrobil dechové zkoušce. Výsledkem byla naměřená hodnota přes 1,5 promile alkoholu. Když se posléze strážníci obrátili na druhého z násilníků, proč udeřil jednoho z pořadatelů pěstí do obličeje, odvětil, že viděl, jak se jeho přítel dostal do potíží a přispěchal mu na pomoc. Na místo dorazila také policie ČR,“   doplnila výčet zásahů mluvčí Pužmanová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>