Vítězem voleb v Plzeňském kraji se stalo hnutí ANO. Podle všeho získalo jedenáct krajských křesel

Vítězem krajských voleb v Plzeňském kraji se stalo podle všeho hnutí Andreje Babiše ANO 2011. Podle prvních odhadů tak získávají jedenáct křesel v krajském zastupitelstvu. Na druhém místě se umístila ČSSD a po nich ODS. Komunisté se naopak propadli na čtvrté místo, kdy získali pouhých 6 mandátů. Oproti předchozím volbám tak ztrácí celkem 6 křesel.

volby-pndFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

Ztráta se však týká také ostatních stran, konkrétně ČSSD a ODS. Naproti tomu si však výrazně polepšili Starostové a Patrioti s podporou Svobodných a Soukromníků. Ti získali nově čtyři krajské mandáty.

Z celorepublikového pohledu tak vše nasvědčuje tomu, že hnutí ANO se stalo vítězem v téměř většině krajů. Výjimkou je pouze Jihočeský kraj a Kraj Vysočina, kde vítězství slaví ČSSD. Ve Zlínském kraji pak KDU-ČSL a v Libereckém naopak Starostové pro Liberecký kraj.

 

One thought on “Vítězem voleb v Plzeňském kraji se stalo hnutí ANO. Podle všeho získalo jedenáct krajských křesel

  • 8.10.2016 at 17:42
    Permalink

    Tak jsem se prodali za koblihu slibům žabaře Babiše. No čeká nás krásná budoucnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>