Vlak se střetl s osobním vozidlem, při nehodě zemřelo batole

Včera před osmnáctou hodinou vyjížděli policisté, hasiči a záchranáři do Staňkova na Domažlicku, kde došlo k nehodě osobního vozidla s vlakem. Při této nehodě došlo ke zranění čtyř osob – dvou žen a dvou dětí. Jedno z těchto dětí na místě zemřelo. Řidičku osobního vozidla nyní stíhají policisté.

nehode va staňkově, zdroj - policie.czFoto: Autentické foto z místa kolize, zdroj: Policie ČR

„Pětadvacetiletá řidička osobního vozidla tovární značky Ford Fusion si při jízdě na přímém úseku napočínala zvlášť opatrně, zejména se nepřesvědčila, zda může železniční přejezd přejet, a vjela na tento přejezd v době, kdy svítila červená střídavě přerušovaná světla přejezdového zabezpečovacího zařízení doplněné zvukem zvonku a kdy místem projížděl mezinárodní rychlík ze stanice Plzeň do stanice Domažlice,“  sdělila k příčině nehody mluvčí policistů Dagmar Brožová. Následně tak došlo ke střetu vozidla s vlakem, ve kterém cestovalo 38 lidí.  Z těch se naštěstí nikdo nezranil.

„Po střetu byla pravá zadní část vozidla odražena vedle kolejiště. Ve vozidle utrpěla zranění řidička, její třiadvacetiletá spolucestující, čtyřletý chlapec a jedenapůlroční chlapec. Ten utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl,“  doplnila mluvčí. Případ si převzali domažličtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a obecné ohrožení. Případem se dále zabývají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat