Vražedné pondělí: Na Rokycansku byl pobodán cizinec, v Plzni bodla žena svého druha!

Doslova vražedným dnem bychom mohli označit toto pondělí, kdy se na dvou místech regionu odehrály dva pokusy o vraždu. V jednom případě se jednalo o rozepři tří mužů, kdy jeden z nich pobodal toho třetího, ve druhém případě šlo o spor mezi partnery, kdy žena opakovaně bodla svého druha.

nůž, zdroj - vybaven.czFoto: Ilustrační, fotoarchiv Plzeňsko na dlani

„V pondělí dne 1.5. kolem šesté hodiny večer došlo na volně přístupné ploše před jedním z domů v obci Osek na Rokycansku nejprve ke slovní rozepři mezi třemi cizinci. Dva cizinci ve věku 49 let a 18 let slovně vyhrožovali zabitím 25letému cizinci s tím, že ho večer „podřežou“. Poté vzal starší z nich zavírací nůž a bodl 25letého muže do oblasti břicha, kdy mu způsobil závažné poranění, které poškozeného bezprostředně ohrožovalo na životě. Na místě se naštěstí nacházel 20letý svědek, který dalšímu útoku na poškozeného zabránil. Podezřelý 49letý muž po útoku z místa činu utekl na ubytovnu, kde byl vypátrán a zadržen policisty z obvodního oddělení Radnice a Rokycany. Pobodaný muž byl převezen do fakultní nemocnice, kde se podrobil chirurgickému zákroku. Ve věci byly prvotně zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví. V průběhu prověřování případu, zadokumentování úmyslného jednání podezřelého muže, z výslechů svědků, z předběžných znaleckých posudků a především pak díky precizní práci kriminalistů z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, vyšlo najevo, že 49letý cizinec se mohl dopustit zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“  sdělila policejní mluvčí Markéta Fialová. Policisté v této souvislosti předali státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného muže do vazby.

Druhý případ se udál téhož dne v Plzni. Tam se nepohodla žena se svým přítelem, kterého opakovaně bodla do zad. Také tento případ je policisty vyšetřován jako pokus o vraždu.

„V jednom z bytů v Plzni došlo k pobodání 41letého cizince. Na místo vyjeli policisté Městského ředitelství policie Plzeň a kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Na místě se nacházela 27letá cizinka, která při prvotním výslechu kriminalistům uvedla, že její druh se v odpoledních hodinách vrátil z venku, kdy měl bodná poranění, proto mu ihned přivolala pomoc. Přestože kriminalisté pracovali s verzí, že muže pobodal zatím neznámý pachatel, měli zároveň podezření, že závažného činu se mohla dopustit i žena, která skutek oznámila. Při ohledání místa činu různé indicie nasvědčovaly tomu, že věc se mohla odehrát jinak, než žena popsala. Po provedení všech potřebných úkonů a zadokumentování případu, byla 27letá oznamovatelka převezena k podání vysvětlení. Při výslechu se kriminalistům přiznala, jak k celé události skutečně došlo. Žena se nejprve pohádala se svým 41letým přítelem. Poté uchopila kuchyňský nůž a dvakrát ho bodla do oblasti zad. Muž v době činu seděl na židli v místnosti bytu. Svým jednáním mu žena způsobila zranění bezprostředně ohrožující život. Muž byl převezen do fakultní nemocnice k ošetření,“  doplnila mluvčí. S ohledem na všechny okolnosti pak vrchní komisař obvinil 27letou ženu ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Zároveň podal státnímu zástupci podnět k vzetí obviněné ženy do vazby.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>