Z letinského zařízení se opět ztratil další senior. Tentokrát ho policisté našli až o deset kilometrů dál!

Není to tak dávno, co jsme psali o seniorovi, který se nevrátil z vycházky do letinského centra sociálních služeb. A opět je tu další podobný případ. Tentokrát se jedná o dalšího seniora, který se ztratil během vycházky. Toho našli policisté až deset kilometrů daleko!

policisté pátrali po ztraceném, krimi-plzen.czFoto: Ilustrační, krimi-plzen.cz

„Policisté z obvodního oddělení policie Blovice ve spolupráci s policistou se služebním psem z oddělení služební kynologie včerejšího dne 1. února 2016 ve večerních hodinách pátrali po pohřešovaném 71letém seniorovi. Pohřešování muže oznámil dne 1. února 2016 v přibližně 19:30 hodin personál místního zdravotnického zařízení na linku tísňového volání policie s tím, že muže pohřešují od 13:00 hodin toho dne. Policisté na základě oznámení okamžitě zahájili pátrací akci, při které policisté z obvodního oddělení policie Blovice vypátrali pohřešovaného seniora v přibližně 21:30 hodin v obci Seč. Muž byl v pořádku bez zranění, proto ho hlídka převezla zpět do zdravotnického zařízení,“  sdělil policejní mluvčí Jan Koželuh k této pátrací akci.

Jedním z důvodů proč dochází v tomto centru stále častěji k podobným situacím, může být kritika ze strany ombudsmanky Anny Šabatové. Ta v minulosti toto zařízení veřejně kritizovala. Podle ní totiž neměli tamní lidé volný pohyb a byli omezováni na svobodě. Zařízení proto přijalo opatření, kdy mohou nově jejich klienti, kteří často trpí demencí, bludy a ztrátou paměti, zcela volně chodit na vycházky. Díky tomu tak došlo k nárůstu podobných situací, kdy se tito lidé ztratí.

Podle našich zdrojů blízkých policii, zasahují právě obvodní policisté v letinském centru až několikrát měsíčně, kdy pátrají po ztracených klientech.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>