Žadatel o azyl přijel do Česka krást. Jeho stíhání je vedeno jako proti uprchlému!

Policisté z Domažlicka zahájili v těchto dnech trestní stíhání muže, který požádal ve Spolkové republice Německo o azyl. Muž se podle nich dopustil krádeže peněz v jednom z nočních podniků v Horní Folmavě. Jelikož je muž toho času na útěku a policisté nevědí, kde se dotyčný zloděj nachází, je jeho stíhání uskutečněno jako proti uprchlíkovi.

pátrání po migrantech u lískové, policie.czFoto: Ilustrační, policie.cz

„Domažličtí kriminalisté dne 30. května 2016 zahájili trestní stíhání devatenáctiletého cizince jako obviněného ze spáchání trestného činu krádež. Mladík v pátek 8. ledna 2016 krátce před třetí hodinou ranní v erotickém klubu v obci Horní Folmava odcizil z neuzamčené zásuvky za barem peněženku s finanční hotovostí 2 500 euro. Z dostupných evidencí bylo zjištěno, že se jedná o žadatele o azyl ve Spolkové republice Německo,“  sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Mladík však území Spolkové republiky Německo opustil a v současné době se zdržuje neznámo kde.

„Proto kriminalisté využili oprávnění trestního řádu a povedou řízení proti uprchlému. Toto řízení lze konat proti tomu, kde se vyhýbá trestnímu řízení pobytem v cizině nebo tím, že skrývá,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>