Západní Čechy zasáhnou silné bouřky, které mohou být doprovázeny krupobitím a větrem!

Dnes odpoledne by mělo v jižní a západní části Čech dojít k výskytu silných bouřek, které mohou být doprovázeny také krupobitím a velmi silným větrem. S varovnou informací dnes přišli meteorologové.

blesk a bouře, zdroj - katastrofy.meteopress.czFoto: Ilustrační, zdroj: katastrofy.meteopress.cz

„Během pátku 27.5. budou postupovat z Německa do Čech bouřky. V odpoledních hodinách se také budou nad naším územím vytvářet. Místy mohou být silné, na jihu a západě Čech i velmi silné. Dále budou postupovat přes naše území k východu, během pozdních odpoledních a večerních hodin postoupí i na Moravu a do Slezska,“  uvedl dnes ČHMÚ na svých stránkách.

Bouřky budou doprovázeny také velmi silným větrem, který může mít místy intenzitu 20 m/s (tj. 70 km/h). Bouřková aktivita by se měla objevovat také zítra a v neděli.

Již včera přitom oznámil mezinárodní tým výzkumných expertů na nepříznivé jevy ESTOFEX, že na jihu Čech, jihozápadě Slovenska a severním Rakousku se může dokonce objevit velmi nebezpečný povětrnostní jev. Konkrétně jejich výstraha hovoří o možnosti výskytu případně i tornáda. Jejich výstraha tak platí až do zítřejších 6 hodin.

estofex výstraha tornáda, pndFoto: Předpověď týmu Estofex.org na období od 27.5. – 28.5.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>