Záplavy komplikují dopravu. Mnoho silnic je neprůjezdných z důvodu záplav a padlých stromů

Silnice na Domažlicku, Klatovsku a Plzeňsku jsou na mnoha místech nesjízdné v důsledku vydatných srážek a bouřek, jež se objevily v průběhu dnešního odpoledne a noci. Konkrétně se situace týká hlavně silnic na Klatovsku, které jsou na několika místech dočasně neprůjezdné po předchozím pádu stromů.

patníky u silnice, autor - mestovm.czFoto: Ilustrační, zdroj: mestovm.cz

Snad nejhorší situace je nyní na silnici 0221 u Úboče na Domažlicku, kde je padlý strom. Podobná situace je také na silnici 26 u Staňkova a na komunikaci 1853 u Blížejova. Na Klatovsku je pak uzavřeno několik silnic. Konkrétně se jedná o silnici 191 u Janovic nad Úhlavou a komunikaci 172 u Soběšic. U benzínové stanice v Běšinech je silnice 27 také zcela uzavřena. Všechny uvedené silnice jsou v současné době zaplavené vodou. Průjezd je v místě nemožný.

Záplavy se však týkají také Plzeňska. Na dálnici D5 ve směru na Prahu je na 92. – 88. km záplava. Po vozovce nelze vůbec jezdit. Objízdná trasa vede přes Nýřany. Téměř všechny uvedené silnice budou až do neděle neprůjezdné.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>