Zástupci tří největších českých měst zavítali do Plzně. Přijeli tam diskutovat o sociálním bydlení

V těchto dnech se uskutečnilo v Plzni zajímavé setkání, jehož cílem byla diskuse nad otázkami sociálního bydlení, o němž hovoří očekávaný zákon o sociálním bydlení, který chystá vláda. Setkání se zúčastnili zástupci tří největších českých měst. Konkrétně do Plzně přijeli zástupci Brna a Ostravy. Za město Plzeň se tohoto setkání zúčastnil sám primátor Martin Zrzavecký a jeho náměstkyně Eva Herinková. S nimi na setkání přišli také radní pro oblast školství David Šlouf a tajemník magistrátu Václav Váchal, který na plzeňský magistrát přišel z ministerstva vnitra, kam se dostal poté, co si jej tam vzal sám ministr vnitra Chovanec po svém odchodu z krajského úřadu.   

setkání zástupců měst v Plzni ohledně sociálního bydlení, zdroj - plzen.euFoto: Setkání zástupců měst v Plzni, zdroj: plzen.eu

Hlavním tématem jednání, v rámci kterého se sešli u kulatého stolu vedoucí sociálních odborů a oddělení zmíněných měst, byla problematika sociálního a dostupného bydlení na úrovni samosprávy a s tím související plzeňská koncepce, možnosti měst v kontextu očekávaného zákona o sociálním bydlení a účast obcí v pilotním projektu Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky.

„Těší mě, že si magistrátní odbor sociálních služeb, který se v roce 2010 zapojil do projektu EUROCITIES – Města pro aktivní začleňování, vytvořil pevné vazby s tak významnými partnery, jakými jsou kolegové z Brna a Ostravy, a že i po skončení zmíněného projektu efektivně funguje tato tripartita, zejména v rozsahu sdílení dobré praxe v oblasti sociálních služeb a bytové politiky,“  uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Na jeho slova však navázala také náměstkyně Eva Herinková, která si spolupráci těchto měst velice pochvalovala.

„V daném případě skutečně nejde o formální setkávání zástupců měst, ale velmi efektivní formu spolupráce, která se osvědčila zejména v nastavení služeb pro osoby ohrožené sociálním vyloučením, pro lidi bez domova a v neposlední řadě při tvorbě Koncepce sociálního a dostupného bydlení statutárního města Plzně na roky 2016 – 2020, kterou mělo město Plzeň schválenou jako vůbec první samospráva v rámci naší republiky,“ doplnila Herinková.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat