Žena, dítě a její přítel neměli kam jít, nocovat tak chtěli v opuštěném domě. S péčí o dítě pomohla ´sociálka´

Uplynulý pátek ve večerních hodinách kontrolovala hlídka plzeňských městských strážníků opuštěný objekt v plzeňské části Bory. V útrobách tohoto objektu pak dvojice strážníků objevila ženu s ročním dítětem a jejího přítele. Podle našich informací žena strážníkům sdělila, že nemají kam jít, proto se rozhodli v tomto objektu do druhého dne přenocovat. Vzhledem k tomu, že na místě se nacházelo také malé dítě, byla na místo povolána pracovnice sociálně právní ochrany dětí.

matka s dítětem nocovala v opuštěném domě, zdroj - MP PlzeňFoto: Autentické foto – v těchto podmínkách chtěla žena přečkat noc se svým dítětem, zdroj: MP Plzeň

„V pátek večer provedla hlídka městské policie kontrolu opuštěného domu na Borech, kde se měli podle oznámení pohybovat nějací lidé. Strážníci tam objevili mladou ženou s asi ročním dítětem a jejím přítelem. Ležela v posteli a společně s dítětem byli přikryti starou peřinou. Dalším šetřením bylo zjištěno, že neměli údajně kde přespat a noc proto chtěli strávit v tomto domě. Na další noc si už údajně nocleh zajistili u jednoho z příbuzných,“  sdělila mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Strážníci proto okamžitě kontaktovali také sociální pracovnici, která se záhy snažila matce a dítěti pomoci.

„Sociální pracovnice ÚMO Plzeň 3 po vyhodnocení nastalé situace neprodleně začala zjišťovat možnosti, kde matka s dítětem mohou přenocovat. S matkou dítěte byly projednány všechny možnosti řešení předmětné situace – v první řadě však možnost řešení v rámci širší rodiny. Matka i její přítel však tuto možnost jednoznačně odmítli. Dále byla matka seznámena s dalšími možnostmi, tj. Dětské centrum v Plzni společně s dítětem, azylové domy a lůžko krizové intervence. Vzhledem k omezené kapacitě uvedených zařízení, dále pak pokročilé večerní době a zejména s přihlédnutím k věku dítěte, byla matce posléze nabídnuta možnost umístění dítěte na lůžko krizové intervence v nemocnici u Sv. Jiří. S touto variantou, po vysvětlení všech okolností, souhlasila,“  sdělil Miloslav Hora, vedoucí odboru sociálních služeb a matriky.

V této souvislosti byla matka dítěte pracovnicí sociální péče následně také informována, že během sobotního dopoledne bude znovu ověřena kapacita v plzeňském dětském centru a v případě volných lůžek i pro matku bude převoz do tohoto centra ihned realizován.

„Následující den bylo ze strany OSPOD zjištěno, že skutečně došlo k uvolnění místa v dětském centru. S ohledem na přání matky bylo dítě do tohoto zařízení převezeno. Převoz dítěte proběhl za součinnosti sociální pracovnice a zákonného zástupce. Pobyt dítěte byl ukončen v pondělí dne 13.3.2017 v ranních hodinách,“  doplnil Hora. V současné době se tak péči o nezletilé dítě podařilo zajistit již v rámci širší rodiny.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat