Žena nechce platit alimenty na své dcery. Teď čelí obvinění

Doslova mizerná matka. Těmito slovy by se dal shrnout případ, který řešili policisté na Klatovsku. Ten se týká osmatřicetileté ženy, která zanedbávala povinnou výživu svých tří dcer, které soud svěřil do péče jejich otců. Žena na tyto dívky totiž neplatila předepsané alimenty. 

bankovky, peníze, wikimedia.orgFoto Ilustrační, wikimedia.org

„Policisté na oddělení obecné kriminality ukončili prověřování neplnění vyživovací povinnosti. Usnesení o zahájení trestního stíhání převzala osmatřicetiletá žena ze Sušice, která byla obviněna ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy,“  sdělila mluvčí policistů Dana Ladmanová.

Žena v době od května 2017 do dnešní doby na své tři nezletilé dcery úmyslně neplnila vyživovací povinnost. Na nejstarší dceru měla měsíčně platit 800 Kč a na další dvě dcery 900 Kč k rukám dvou otců, jenž mají dcery svěřeny do své péče. „Vyživovací povinnost má stanovenou podle dvou rozsudků Okresního soudu v Klatovech a v prvním případě dluží osm a ve druhém devět tisíc korun. Obviněná neplnila svoji zákonnou povinnost vyživovat nebo zaopatřovat děti po dobu delší, jak čtyři měsíce,“  doplnila Ladmanová. Ženu tak s největší pravděpodobností čeká v krátké době soud.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat