Žena šla na řeku zachránit svého psa. Zachránit ji museli náhodní kolemjdoucí

Obrovské drama se odehrálo před několika málo dny v Dobřanech, kde spadla žena do ledové vody. Jejímu pádu však předcházelo uvíznutí psa na řece, kam jí její psí miláček vběhl. Jeho majitelka se proto rozhodla, že si pro pejska na zamrzlou řeku dojde. To ovšem byla chyba. Když žena vstoupila na led, ten se pod ní prolomil a ona se začala topit. Na pomoc jí však přispěchal muž a žena, kteří místem náhodně procházeli. 

žena tonula, zdroj - vzs.czFoto: Ilustrační, zdroj: vzs.cz

„Policisté z obvodního oddělení policie Dobřany se dne 23. ledna 2016 zabývali případem, kdy se pod ženou, která měla v úmyslu zachránit svého psa, prolomil led a spadla do řeky. Událost se odehrála v odpoledních hodinách uvedeného dne, když šla 44letá žena venčit svého psa, který vběhl na zamrzlou hladinu řeky Radbuzy, kde se pod ním prolomil led a spadl do vody, přičemž nemohl zpět. Žena neváhala a ihned šla svého psa zachránit, avšak ve chvíli, kdy si lehla na led uprostřed řeky a psa téměř zachytila, tak se pod ní prolomil led a žena se propadla do řeky. Začala okamžitě volat o pomoc, přičemž volání uslyšel náhodný kolemjdoucí 48letý muž z Dobřan, který venčil svého psa. Muž si nebyl voláním nejprve jistý, avšak posléze ho pes navedl k volající ženě. V tu chvíli šla okolo také 41letá žena z Dobřan na běžkách a uslyšela volající ženu a okamžitě začala s mužem zachraňovat tonoucí ženu, což se jim pomocí hůlek od běžek nakonec podařilo,“  upřesnil policejní mluvčí Jan Koželuh.

Jak vzápětí ještě dodal, promrzlou ženu oba společně vytáhli na břeh, kde ovšem vzápětí zkolabovala. Na místo proto okamžitě přijeli záchranáři, policisté a hasiči.

„Promrzlá žena byla poté převezena k lékařskému ošetření. Nyní je žena v pořádku bez vážné újmy na zdraví a to především díky dvěma osobám z Dobřan,“ doplnil policejní mluvčí.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat