Žena spadla z nosítek a praštila se do hlavy. Policisté stíhají saniťáka

Již několik týdnů se věnují klatovští policisté případu ublížení na zdraví z nedbalosti. Toho se měl dopustit řidič sanitky, který nezajistil v areálu klatovské nemocnice nosítka, na nichž ležela jedenasedmdesátiletá pacientka. Ve chvíli, kdy řidič otvíral sanitku, se totiž nosítka sama rozjela a narazila na nedaleký obrubník. V důsledku nárazu žena, která na nosítkách ležela, spadla na holou zem a zranila se. Policisté již proti řidiči zahájili úkony trestního řízení. Jak se nám podařilo zjistit, řidič sanitky je jinak slušný člověk, který svoji práci dělá rád. Nikdy v minulosti na něho nebyla podána jediná stížnost.

sanitka a nosítka, zdroj - webFoto: Ilustrační, zdroj: web

„Prošetřujeme oznámení, že při převozu nemocné ženy došlo k jejímu zranění. Podezíráme řidiče sanitky, který zajišťoval transport pacientky, že pohyblivá nosítka řádně nezabezpečil,“  sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Je faktem, že řidič sanitky se mohl zachovat klidně jako „gauner“ a celou událost zatajit s tím, že se žena do hlavy praštila jinde. To však muž neudělal a naopak celou nešťastnou událost ihned nahlásil svému zaměstnavateli poté, co k ní došlo. Podle všeho je řidič připraven čelit případným následkům. Lze tak jistě očekávat, že kromě trestu se šofér sanitky nejspíše dočká také soudního sporu o náhradu škody a případného bolestného.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>