Ženě se zastavilo srdce přímo před zraky záchranářů. Nebýt včasné resuscitace, žena by nepřežila

Dnes dopoledne vyjížděli nepomučtí zdravotničtí záchranáři k přibližně pětačtyřicetileté ženě, které se udělalo na chalupě v Chloumku u Kasejovic špatně. Jak se nám podařilo zjistit, žena se trvale léčí s onemocněním srdce. Právě na chalupě se její zdravotní stav však náhle zhoršil natolik, že došlo k ohrožení jejího vlastního života. Když záchranáři přijeli na místo a ženu ošetřovali, došlo u ní k vzniku náhlého bezvědomí, kdy záchranářská posádka musela okamžitě zahájit neodkladné oživování zkolabované ženy. Na pomoc si posádka přivolala také záchranářský vrtulník s lékařem. Kromě vrtulníku však k místu události spěchal také doktor z vlčického stanoviště záchranné služby v malém záchranném voze.

zásah ZZS vlčice a LZS u ženy se NZO v Chloumku u kasejovic, zdroj - FB ZZS Pk VZ VlčiceFoto: Autentické foto – zásah LZS v Chloumku u Kasejovic, zdroj: facebook.com

Podle všeho u ženy došlo k zástavě srdeční činnosti přímo před zraky samotných záchranářů.  „Jednalo se o ženu ročník 1967. V průběhu toho zásahu se paní zhoršila a upadla do bezvědomí. Posádka začala s resuscitací a přivolali si vrtulník. Jednalo se o krátkodobé bezvědomí. Paní se během pár vteřin probrala,“  upřesnila mluvčí záchranářů Lenka Ptáčková.

Nebýt včasné reakce a zahájeného oživování na místě přítomnými záchranáři, žena by jistě zemřela. Podle našich informací se právě této záchranářské posádce podařil ´mistrovský kousek´, kdy po několika desítkách vteřin jejich usilovné resuscitace se povedlo u ženy obnovit srdeční činnost. Krátce poté již na místě přistál také vrtulník s lékařem, který si tak přebíral pacientku v poměrně stabilizovaném stavu. Žena skončila v jedné z pražských nemocnic.

„Protože se žena léčí se srdcem tak ji vrtulník následně transportoval do Prahy. Jednalo se o zhoršení jejího zdravotního stavu při nějakém původním onemocnění, kterým žena trpí,“  doplnila k zásahu mluvčí krajské záchranky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>