Zfetovaní za volantem: Policisté na Rokycansku lapili během noci hned dva provinilce!

Policisté z Rokycanska slaví úspěch. Během noční služby se jim podařilo zadržet hned dva řidiče, kteří usedli za volant poté, co se zfetovali. Prvního hříšníka policisté chytili v Kařezu, druhého přímo ve Zbiroze.

policejní kontrola, pndFoto: Ilustrační, fotoarchiv Plzeňsko na dlani

„Při noční službě odhalila hlídka zbirožských policistů dva řidiče, kteří usedli za volat a řídili vozidlo pod vlivem návykových látek. Prvního řidiče ve vozidle Renault zastavili policisté za obcí Kařez po 22. hodině. Při kontrole policisté ztotožnili jednatřicetiletého muže z Berouna, který se podrobil testu na přítomnost návykových látek. Dechová zkouška byla negativní a test na návykové látky byl s pozitivním výsledkem na cannabis a amfetaminy. Řidiči policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a jeho jednání kvalifikovali jako přestupek, kterým se nadále zabývají,“  sdělila policejní mluvčí Hana Kroftová. Jen o necelé tři hodiny později se policistům podařilo chytit dalšího provinilce.

„Ve Zbiroze zastavila hlídka v ulici Sládkova vozidlo Škoda Octavia. Na místě řidiče seděl pětadvacetiletý muž, který se při kontrole podrobil testu na drogy a na alkohol. Test na omamné a psychotropní látky byl stejně jako u řidiče předchozího pozitivní na cannabis a amfetaminy. Provedená dechová zkouška, ale oproti předchozímu řidiči byla pozitivní. Přístroj detekoval téměř dvě promile alkoholu v dechu. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření spojené s odběrem krve,“  doplnila mluvčí. Také tomuto řidiči policisté zakázali další jízdu a jeho počínáním se nadále zabývají. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat