Gang zlodějů byl zadržen krátce po činu, byla mezi nimi také žena

Policistům ze Sušicka se podařil vskutku mistrovský kousek. V jejich síti uvízl gang zlodějů aut. Mezi zadrženými ´lumpy´ byla také jedna žena a dva muži. Když se zloději snažili odjet s kradeným autem z místa činu, zapadli na louce. Tam je také objevili policisté.

policie v akci, wikimedia.orgFoto: Ilustrační, zdroj: wikimedia.org

„Policisté na Klatovsku o víkendu prověřovali vloupání do rodinného domu a krádež dvou vozidel. Od komisaře z oddělení obecné kriminality převzali sedmatřicetiletá žena, třiatřicetiletý a dvaadvacetiletý muž  ze Sušice usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádež spáchané formou spolupachatelství,“  sdělila mluvčí klatovských policistů Dana Ladmanová.

Jak upřesnila, trojice vykutálených zlodějů se společně dne 30. listopadu a 1. prosince domluvila, že ukradnou několik aut. Včera v pět hodin ráno pak všichni dojeli do obce u Sušice, kde starší muž vnikl do rodinného domu, kde nalezl klíče od zaparkovaných vozidel, jež stála na dvorku u domu. Dalším nalezeným klíčem pak otevřel vstupní dveře na pozemek. „Po uvedenou dobu žena hlídala u domu. Mladší muž pomocí klíče otevřel zaparkované vozidlo značky BMW, vyjel na komunikaci a jel směrem na Hartmanice, kde se měli setkat. Druhý muž otevřel další vozidlo značky BMW, do kterého podezřelá žena též nasedla a odjeli také směrem na Hartmanice,“  popsala počínání zlodějů policejní mluvčí.

Trojici zlodějů však štěstí nepřálo, neboť u obce Nové Městečko řidič s kradeným vozidlem zapadl na louce. „Při pokusu z místa vyjet, byli padesát minut po páté hodině ranní zadrženi hlídkou policistů z obvodního oddělení v Sušici. Dvaadvacetiletý muž byl v posledních třech letech ze spáchání krádeže odsouzen Okresním soudem v Klatovech v roce 2016. Žena i dva muži po překonání překážky vnikli do domu a zmocnili se cizí věci a čin spáchal vloupáním,“  dodala mluvčí. V neděli podle byli podle rozhodnutí soudu dva uvedení muži vzati do vazby. Nyní jsou již ve věznici. Žena, která patřila k tomuto gangu, je vyšetřována na svobodě.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>