Nemocnice fungují v režimu hromadného postižení osob

Od dnešního dne fungují všechny nemocnice v Plzeňském kraji v režimu hromadného postižení osob. K tomuto kroku nemocnice přistoupily poté, co byla naplněna kapacita volných lůžek pro nemocné s onemocněním Covid 19. 

Podle údajů ministerstva zdravotnictví není v nemocnicích tohoto regionu žádné volné lůžko pro nemocné s koronavirovou nákazou. „Situace v nemocnicích v Plzeňském kraji je i nadále kritická. V souvislosti s vyčerpáním lůžkových i personálních kapacit a následně nedostatečné možnosti poskytovat legislativně danou péči fungují všechna zařízení v režimu hromadného postižení osob. Tento stav byl ministerstvu zdravotnictví ohlášen dopisem 21. února 2021 prostřednictvím krajského koordinátora lůžkové péče,“  uvedl Plzeňský kraj v tiskové zprávě.

Zavedený režim znamená, že nemocnice v současné době poskytují pouze neodkladnou zdravotní péči. V praxi to znamená, že nemocnice přijímají jen pacienty s naléhavými stavy.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>