Z kamionu vyskákalo několik cizinců, policisté je pronásledovali

Včera po dvacáté hodině byli policisté přivoláni do jedné z firem poblíž Štěnovic. Podle informací, které máme k dispozici, se mělo v jednom z kamionů nacházet několik cizinců. Ti se následně rozutekli do okolí. Policisté rozjeli rozsáhlou pátrací akci, do které byl zapojen také vrtulník s termovizí. 

pátrání po migrantech u lískové, policie.czFoto: Ilustrační, zdroj: Policie ČR

„Dne 8. března 2021 v 20:20 hodin jsme na tísňové lince 158 přijali oznámení o tom, že ve firmě v katastrálním území obce Štěnovice bylo při vykládce zboží v nákladovém prostoru návěsu tahače Renault mezi paletami nalezeno osm osob cizí státní příslušnosti, ty poté vyskákaly ven a utekly směrem na Losinou. Ihned po nich začalo pátrat několik policejních hlídek, do akce se zapojil i psovod se služebním psem a dále družstvo zásahové jednotky. Povolán byl i vrtulník Letecké služby Policie České republiky, aby monitoroval situaci a pátral ze vzduchu,“  sdělila mluvčí policie Dagmar Brožová. Po rozsáhlé pátrací akci, do které byl zapojen také vrtulník s termovizí, se policistům podařilo všechny osoby zadržet.

Video – zdroj: Policie ČR

„Díky perfektnímu a rychlému nasazení byli do hodiny zásahovou jednotkou tři běženci zajištěni na čerpací stanici v obci Losiná, dalších pět cizinců bylo díky vrtulníku zajištěno v blízkosti čerpací stanice. V současné době je všech osm mladých mužů zajištěno a jsou s nimi prováděny identifikační úkony policisty Odboru cizinecké policie Plzeň. Zadržen byl i devětapadesátiletý řidič nákladního vozidla kvůli dalším potřebným úkonům. Případ si převzali kriminalisté Územního odboru Plzeň venkov. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“  doplnila mluvčí Brožová.

 

 

One thought on “Z kamionu vyskákalo několik cizinců, policisté je pronásledovali

  • 1.2.2022 at 21:34
    Permalink

    Упоение у особенно меня немыслимое. С недавних пор я вновь попал на Ваш интернет-сервис.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>