Surovec bil ženu kovovou tyčí, sousedé zavolali policisty

Rokycanští policisté řeší případ, který se udál již v pátek 4. ledna. Konkrétně se jednalo o napadení ženy, na kterou zaútočil její bývalý přítel poté, co si žena přišla k němu pro své věci. Muž na ženu surově zaútočil a bil ji kovovou tyčí. Nebýt všímavých sousedů, kteří zavolali policisty, vše skončilo tragédií.

pouta, mpplzenFoto: Ilustrační, zdroj: MP Plzeň

„Oznámení o fyzickém napadení ze strany bývalého partnera přijali policisté na lince tísňového volání minulý pátek krátce před pátou hodinou odpoledne. Do domu v jedné z rokycanských ulic ihned po oznámení vyjela hlídka rokycanských policistů. Policisté museli po příjezdu, vyhodnocení všech okolností a neúčinné výzvy, vyrazit uzamčené dveře do sklepních prostorů, za kterými se ozývala prosba o pomoc a nářek,“  popsala dramatický policejní zásah policejní mluvčí Hana Kroftová. Po vstupu do sklepa policisté nalezli zraněnou ženu, které okamžitě přivolali lékařskou pomoc.

„Podezřelého muže policisté na místě zadrželi a převezli do policejní cely. Následujícího dne 38letého muže z Rokycan komisař obvinil ze spáchání  přečinu omezování osobní svobody spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem nebezpečné vyhrožování a zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Muž byl obviněn, že toho dne ve sklepních prostorách měl bývalou 38letou přítelkyni, která si přišla po vzájemné domluvě pro své věci, surově napadnout. Při odchodu ze sklepa měl muž uzamknout dveře, u kterých následně zlomil klíč a pokračovat ve fyzickém útoku. Kovovou tyčí ženu udeřil a nakonec neváhal pro ní vytáhnout nůž, se kterým ji ohrožoval a vyhrožoval zabitím,“  doplnila mluvčí. Svědci napadení, kteří slyšeli poškozenou volat o pomoc, neváhali a zavolali na místo policisty.

„Policejní komisař státnímu zástupci podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby a ten soudce Okresního soudu akceptoval,“  dodala Kroftová. Obviněný muž je nyní stíhán vazebně, kde si počká na svůj zasloužený trest.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>