Muž, který močil na zaparkovaná auta, skončil na záchytce

Plzeňští strážníci se setkávají s kdejakými případy. Ovšem to, co zažili o tomto víkendu, nemá obdoby. Během hlídkové služby napomenuli opilce, který močil na zaparkovaná auta. Muž se jim za to odvděčil sprškou nadávek a plivancem do obličeje jednomu z nich. Strážníci sprostého opilce nakonec odměnili pobytem na plzeňské záchytné stanici a pokutou. 

kolárova ulice, agresivní polák, mpplzen.cz
Foto: Ilustrační, zdroj: MP Plzeň

„Pětadvacetiletý muž si svým chováním v pátek večer zadělal na spoustu problémů. Hlídka si ho všimla před jedním z barů v Dřevěné ulici. Měl stažené kalhoty a bezostyšně před zraky kolemjdoucích močil na chodník a zaparkovaná auta,“  popsala chování opilce mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Když strážník muže vyzval, aby si kalhoty natáhl, začal být k nim sprostý. Přitom nešetřil různými nadávkami na jejich adresu. „Strážníky sprostě urážel. Jeho přítelkyně s kamarádem se ho snažili uklidnit, ale marně. Muž přitom odmítal prokázat svou totožnost,“  doplnila mluvčí strážníků.

Když opilý neurvalec plivl jednomu ze strážníků do obličeje a následně se pokusil z místa utéci, hlídka razantně zasáhla. „Za pomocí donucovacích prostředků ho zpacifikovala a skončil s želízky na rukou. I poté odmítal se strážníky spolupracovat. Kopal kolem sebe, na strážníky opakovaně plival. Přitom se u něj střídaly návaly agrese a nálady,“  popsala Pužmanová. K vystřízlivění byl muž následně odvezen na záchytku. Muž se navíc odmítal podrobit také dechové zkoušce na přítomnost hladiny alkoholu v dechu. „Po vystřízlivění na záchytce se zpovídal strážníkům ze spáchaných přestupků. Za své jednání dostal pokutu,“  dodala mluvčí strážníků.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>