Silnice pokryla ledovka, komplikuje také příjezd záchranářů na místa nehod

Některé silnice na Domažlicku a Tachovsku pokryla dnes ráno ledovka. Jelikož na některých místech navíc mrholí, ledovka nabírá na intenzitě. Podobná situace je od rána také na Karlovarsku. Tam už hasiči evidují desítky nehod a vyzývají řidiče, aby nevyjížděli!

nehody na ledovce 30.11. zdroj - hzspk 2

nehody na ledovce 30.11. zdroj - hzspk 1Foto: Autentické foto z dnešních nehod vlivem náledí, zdroj: HZSPk

Namrzající a vytrvalý déšť zkomplikoval dopravu v okresech Tachov a Domažlice. Na náledí se stalo už několik nehod. Déšť, který se nad regionem objevil, silně namrzá. Situace se týká zejména úseku kolem dálnici D5 mezi Rozvadovem a Plzní. Na Tachovsku zasahovali hasiči už u dvou dopravních nehod, k nimž došlo během velmi krátké chvíle.

U železničního přejezdu v Domažlicích došlo k nehodě traktoru s návěsem. Traktor narazil do výstražné signalizace a uvízl na tomto přejezdu. Situaci bude muset řešit těžká technika, která se pokusí stroj vyprostit. Dostat se k některým nehodám bylo složité i pro samotné hasiče a záchranáře.

Aktualizace 11:45 a 13:15 hod.:  

Nejhorší situace je v tuto chvíli na silnicích blízko Stříbra a obce Kostelec, Kladrub, Tisové, Boru, Lestkova, Plané, Klenčí pod Čerchovem, Babylonu a Chotěšova. V těchto místech je několik nehod.

Situace se stále vyvíjí. Nelze s jistotou vyloučit, že také na severním a jižním Plzeňsku, Klatovsku a Rokycansku se v odpoledních hodinách vytvoří na chodnících a vozovkách ledovka.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>