Muž nalítl podvodníkům, místo mobilu dostal příručku k telefonu

Holýšovští policisté obdrželi uplynulý pátek podnět, který se týkal podvodného jednání na internetu. Jeho obětí se stal teprve dvacetiletý mladý muž, který si chtěl skrze internet zakoupit mobilní telefon. Prodejce se ovšem zavázal, že zboží muž dostane prostřednictvím dobírky na poště, kde zboží uhradí. Když muž zásilku otevřel, objevil v ní pouze návod na používání mobilu. Po vykutáleném prodejci se slehla zem.

mobil a internet, wikimedia.orgFoto: Ilustrační, zdroj: wikimedia.org

„Dosud neznámý pachatel podal inzerát na internetovém portálu na prodej mobilního telefonu iPhone 8 za cenu 8 500 korun. Na tento inzerát reagoval dvacetiletý muž. Na základě emailové komunikace se prodejce zavázal zaslat poštou zásilku s mobilním telefonem s tím, že platba za telefon bude uskutečněna při převzetí zásilky u poštovního doručovatele či na poště,“  sdělila mluvčí policistů Dagmar Brožová. Mladý muž si zmíněný balíček, který měl obsahovat mobilní telefon, vyzvedl na pobočce pošty, kde také zaplatil 10 tisíc korun. „Po otevření zásilky zjistil, že se uvnitř nachází pouze příručka k mobilnímu telefonu Samsung. Po totožnosti podvodníka nyní holýšovští policisté intenzivně pátrají. Hrozí mu trest odnětí svobody až na dva roky,“  doplnila mluvčí policistů.

Policisté v této souvislosti nabádají k maximální obezřetnosti při nákupu zboží na internetu – zvláště v této době. Blíží se období vánočních svátků a podvodníci budou více aktivní. Zákazníci a zájemci o jakékoliv zboží by měli být více všímaví a před nákupem na internetu by si měli ověřit kvalitu prodejce. K tomu mohou využít různé recenzní portály.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>