Lesní revírník objevil protitankovou minu, pyrotechnik ji odpálil

K nálezu protitankové miny z II. světové války vyjížděl policejní pyrotechnik do lesa poblíž Filipovy Hory a Maxovem. Na místo jej přivolali policisté, které na nález nebezpečné miny upozornil lesní revírník. Ten si všiml, že pod vyvráceným stromem leží nebezpečně vyhlížející předmět. Pyrotechnik minu na místě zneškodnil řízeným odstřelem. Během něho musela být uzavřena nedaleká silnice. 

kriminalisté přijeli na místo činu do parku v blovicích, PndFoto: Ilustrační, zdroj: Plzeňsko na dlani

„Dne 7. listopadu přijali policisté na tísňové lince oznámení od revírníka, že pod vývratem stromu v lese mezi Filipovou Horou a Maxovem nalezl pravděpodobně dělostřelecký granát. Policisté ihned vyjeli na místo a toto místo zajistili. Zamezili přístupu nepovolaným osobám a až do příjezdu pyrotechnika střežili místo nálezu munice,“  sdělila mluvčí policistů Dagmar Brožová. Policejní pyrotechnik po svém příjezdu a následné po prohlídce předmětu shledal, že se jedná o pěchotní minu americké armády z druhé světové války. Vzhledem k jejímu stavu se rozhodl, že minu zneškodní na místě. „Ke zneškodnění byla vyhledána vyhovující lokalita – louka mezi Maxovem a Stříbrnými domky. Policisté provedli obhlídku místa, zda se tam nenacházejí žádné osoby, a na několik minut zastavili provoz na pozemní komunikaci mezi obcemi Spálenec a Maxov. Mina byla odstřelena a provoz opět obnoven,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>