Muž sraženou srnu ukradl, hrozí mu několik let za mřížemi

Osmadvacetiletému muži z Domažlicka hrozí, že několik let se nepodívá na svobodu. Za vším je banální srážka se srnou, kterou muž se svým vozidlem srazil. Místo toho, aby muž srážku se zvěří nahlásil policistům a myslivcům, srnu se svým kamarádem naložil do vozidla a odjel. Muži by jeho jednání asi vyšlo, kdyby nebyl náhodně kontrolován policejní hlídkou. 

sražená zvářata, policie.czFoto: Ilustrační, zdroj: Policie ČR

„Dne 23. listopadu sdělili domažličtí policisté osmadvacetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu krádež. Protiprávního jednání se dopustil přesto, že byl v říjnu 2015 rozsudkem Okresního soudu v Domažlicích potrestán mimo jiné za tři úmyslné trestné činy krádeže souhrnným nepodmíněných trestem odnětí svobody v délce 28 měsíců. Trest vykonal v září 2017. Trestného činu se dopustil v současné době,“  sdělila mluvčí policistů Dagmar Brožová.

Muž totiž 22. listopadu srazil se svým osobním vozidlem srnku. O této nehodě muž nevyrozuměl hospodáře mysliveckého sdružení a uhynulé zvíře si nechal. „Telefonicky vyrozuměl svého známého, aby přijel na místo dopravní nehody, srnu naložili do jeho vozidla a z místa odjeli. Byli však kontrolováni policejní hlídkou a vše vyšlo najevo. Případem se policisté dále zabývají,“  doplnila Brožová.

Policisté v této souvislosti varují, že podobné jednání je trestné. „V souvislosti s tímto případem je třeba zopakovat to, že při srážce se zvěří vzniká škoda jejímu majiteli, kterým je většinou místní myslivecké sdružení. Proto zde platí povinnost oznámit dopravní nehodu policii a následně zástupci mysliveckého sdružení. A to i v případě, že zvěř z místa utekla. Upozorňujeme řidiče, kteří by si usmrcené zvíře chtěli ponechat, že jejich jednání bude kvalifikováno jako trestný čin krádež, za který hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“  doplnila Brožová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>