Problém s ubytovnami cizinců: Rvačky, vraždy a jiné násilí

O tom, že se české ubytovny stávají čím dál větším problémem z hlediska bezpečnosti, jsme psali již několikrát. Právě do těchto ubytoven, v nichž žijí převážně cizinci, kteří pracují v montovnách a fabrikách, vyjíždějí policisté poměrně často. Nejčastěji se tak jedná o případy napadení, vražd a jiného násilí. Poslední případ, kdy cizinec napadl jiného ubytovaného, řeší nyní policisté na Tachovsku. Ubytovny se tak stávají skutečným problémem, který často děsí také obyvatele žijící v jejich blízkosti. Řešení je ovšem v nedohlednu. Vše leží na bedrech politiků.

útočník na ubytovně VŠB v Praze, zdroj - youtubeFoto: Ilustrační, zdroj: youtube.com

„Tachovští kriminalisté se zabývají případem, který se stal v úterý 27. listopadu letošního roku v Tachově. Na jedné ubytovně vylákal 19letý cizinec o rok mladšího muže do svého pokoje. Tam k němu zezadu přistoupil a s úmyslem získat peněženku s finanční hotovostí jej fyzicky napadl. Svého útoku zanechal až ve chvíli, kdy do pokoje přišel jeho spolubydlící, který v pokračování útoku zabránil,“  sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Jak upřesnila, poškozený muž z místa utekl do bezpečí, kdy následně byl převezen do nemocnice na ošetření.

„Tachovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupeže,“  doplnila mluvčí.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>