Bezpečnost v Plzni: Lidé se hromadně podepisují pod petici!

Již více jak 1900 podpisů skončilo pod peticí, jejíž autorem je plzeňan Vojtěch Kadlec. Ten sestavil petici, v níž požaduje, aby město řešilo neutěšenou bezpečnostní situaci v Plzni. Podle autora této petice je situace v Plzni téměř katastrofální. Denně dochází v ulicích města k násilí. Jen za poslední týden došlo v Plzni k jednomu pokusu o vraždu, druhý případ vraždy byl dokonán poté, co devatenáctiletý mladík mačetou zabil sedmnáctiletého chlapce v jednom z plzeňských bytů. Lidé už se na ulicích necítí bezpečně!

kontrola ubytoven, zdroj - policie ČRFoto: Ilustrační – kontrola ubytoven policisty, zdroj: Policie ČR

„Vzhledem k neustále se opakujícím trestným a násilným činům, páchaných ve městě Plzeň, žádáme příslušné orgány, aby se touto situací začaly v nezbytně krátkém časovém horizontu efektivním způsobem zabývat,“  píše Vojtech Kadlec ve své petici, která je adresována plzeňským politikům a bezpečnostním složkám. „Bezpečí obyvatel je jednou z hlavních priorit suverénních a demokratických států, jakož i jejich funkčně samosprávných celků, jako jsou města a kraje. Aktuální situace ovšem nesvědčí o tom, že by vedení města Plzně podnikalo aktivní kroky ke zlepšení tohoto stavu,“  kritizuje v této petici Kadlec vedení Plzně.

Bezpečnostní situace v Plzni se v posledních letech změnila k horšímu. Ačkoliv policisté stále více kontrolují riziková místa, situace se nelepší. Nejhorší oblast je kolem Americké ulice, kde se fakticky denně dějí nějaké násilnosti. Za nimi často stojí cizinci, kteří pracují v plzeňských montovnách. „Vzhledem k tomu, že je trestná činnost páchána také cizinci, pracujícími na základě intervence pracovních agentur, dalším krokem by také měla být omezení a kontrola, či případné zamezení takovéto činnosti pracovních agentur ve zvýšené míře, která může přispívat markantnímu zhoršení bezpečnostní situace,“  popsal Vojtech Kadlec jeden z problémů.

Petice je k dispozici zde (klikni)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>