Sražený cyklista u Vlkova zemřel. Zranění byla neslučitelná se životem

Včera po devatenácté hodině vyjížděli záchranáři z Vlčic do Vlkova u Spáleného Poříčí, kde byla ohlášena vážná dopravní nehoda s účastí cyklisty. Podle všeho tam došlo ke střetu kolaře s osobním vozidlem a následně projíždějícím autobusem. Muž vážným zraněním v nemocnici podlehl. 

nehoda u Vlkova, zdroj - PČRFoto: Autentické foto, zdroj: Policie ČR

„Krátce po 19. hodině jel 72letý řidič osobního vozidla Škoda Fabia po pozemní komunikaci I/19 směrem od obce Spálené Poříčí na obec Vlkov. Zhruba 500 metrů za koncem obce Spálené Poříčí nestihl včas zareagovat a zastavit před 49letým cyklistou. Bicyklista zřejmě s jízdním kolem upadl na vozovku a následně se v jeho jízdním pruhu zvedal z pozemní komunikace, když do něj narazil řidič osobního automobilu,“  sdělila mluvčí policistů Iveta Kořínková. Cyklista byl nárazem odhozen do levého jízdního pruhu na přední část brzdícího autobusu, který jel v protisměru.

Po kolizi s projíždějícím autobusem zůstal zraněný kolař ležet na vozovce. Tam jej také objevili přivolaní záchranáři, kteří se snažili stabilizovat životní funkce těžce zraněného muže. „Cyklista byl z místa dopravní nehody převezen rychlou záchrannou službou do FN Plzeň. Při dopravní nehodě utrpěl těžká zranění, kterým dnešního dne v nemocnici podlehl,“  sdělila mluvčí policistů. Podle našich informací utrpěl kolař velice vážné zranění hlavy.

„U řidičů byla na místě dopravní nehody provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě došlo k celkové hmotné škodě cca 81 tisíc korun,“  uzavřela policejní mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>