Hasiči řešili únik plynu, policisté věc řeší jako obecné ohrožení

Včera před polednem vyjížděli hasiči do Komenského ulice v Domažlicích, kde byl nahlášen únik plynu z porušeného potrubí. K události došlo během stavebních prací, kdy někdo z pracovníků navrtal toto potrubí. Policisté už v celé věci zahájili úkony trestního řízení. Na místě hrozilo potenciální riziko exploze. 

únik plynu z porušeného potrubí v Domažlicích, zdroj - hzspk

„V pondělí 26.listopadu došlo při stavebních pracích k narušení plynového potrubí. Hasičům se nepodařilo únik zastavit kvůli nefunkčnímu šoupěti uzávěru plynu. Na místo byla povolána havarijní plynárenská služba. Vzhledem k tomu, že plyn se dostával jak do ovzduší, tak do objektu, bylo nutné stále kontrolovat koncentrace, kvůli možnému nebezpečí výbuchu. Místo úniku bylo odkryto bagrem a následně byla přípojka zaslepena. Okolí místa úniku bylo po dobu zásahu pro dopravu uzavřeno,“  sdělil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

únik plynu domažlice, zdroj - hzspk

Na místě této mimořádné události zasahovali také policisté. „V 11:47 hodin přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o úniku plynu při provádění stavebních prací na stavbě budovy bývalého pivovaru v ulici Komenského v Domažlicích. Na místo ihned vyjeli domažličtí kriminalisté. Ti zjistili, že při stavebních pracích uvnitř objektu došlo k navrtání plynové přípojky a následnému úniku plynu uvnitř budovy,“  uvedla mluvčí policistů Dagmar Brožová. Jak upřesnila, na místě usálosti musel být proveden odvod plynu mimo vnitřní prostory budovy, aby se snížilo riziko výbuchu. „V ulici Komenského byla na několik hodin odkláněna silniční doprava přes ulici Mánesova do ulice Benešova. Na silniční provoz dohlížely hlídky domažlických policistů, dopravních policistů i strážníků městské policie. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti,“  doplnila Brožová.

Foto: Autentické foto z místa události, zdroj: HZS Pk

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>