Péče o týrané pejsky z množírny v Plzni a Sedlci stála dva miliony korun!

V červenci letošní roku se podařilo policistům rozkrýt největší případ týrání psů v regionu. Konkrétně se jednalo o množírnu psů v Sedlci a Plzni, kterou provozovala osmačtyřicetiletá žena. Ženu policisté nyní obvinili. Té hrozí za její počínání až pět let za mřížemi. Náklady na zabavené pejsky a jejich péči se vyšplhaly na více jak dva miliony korun. Suma však ještě není konečná, náklady platí policie!

Pouta 2, www.morguefile.comFoto: Ilustrační, zdroj: morguefile.com

„V průběhu července proběhla jedna z největších realizací na území města Plzně, která byla spojená s týráním zvířat. S 48letou ženou v bytě na Vinicích žila téměř šedesátka psů, další desítky psů se nacházely v obci Sedlec. V Sedleci se našly také těla již uhynulých zvířat,“  sdělila mluvčí policistů Hana Rubášová. Policisté Městského ředitelství policie Plzeň kromě dalších neodkladných úkonů museli zajistit všechna zvířata jako důkaz v trestním řízení (video klikni).

„Vzhledem k tomu, že psi museli být vyšetřeni veterinářem, a policisté jim museli zajistit celodenní péči, s Útulkem pro zvířata v nouzi v Plzni se vyjednalo jejich dočasné umístění. Následně došlo k zajištění psů v režimu § 79a trestního řádu jako nástroje trestné činnosti a v rámci tohoto režimu byli předáni do správy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Poté byli psi převezeni do nového zařízení (nasmlouvaného ze strany ÚZSVM), který vzhledem k jejich ochraně není veřejný,“  doplnila mluvčí.  Veškeré náklady péče o tato zvířata leží na bedrech krajského vedení policie.

„Od začátku za péči a krmení o zvířata platí veškeré náklady Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje, kdy v současné chvíli částka přesahuje dva miliony korun. Náklady Policie ČR za péči platí do doby, dokud nebude pejskům zajištěn nový domov. Jelikož jsou s výkonem správy spojeny nepřiměřené náklady, bylo dle zákona (Zákon o výkonu zajištění majetku a věcí v trestním řízení a o změně některých zákonu) rozhodnuto o prodeji ještě před pravomocným rozsudkem soudu,“ doplnila mluvčí. Zájemci si tak mohou tyto pejsky odkoupit. Jejich seznam je k dispozici (klikni).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>